Miejsce

Senior SPA Szczyrk - ObiektCentrum Opieki i Rehabilitacji Senior SPA położona jest w Szczyrku w głębi jednej z uliczek u podnóża góry. Nasza lokalizacja sprawia, że jesteśmy w centrum a jednocześnie oddaleni od zgiełku i hałasu. Dzięki temu nasi rezydenci cieszą się ciszą i spokojem, natomiast bliskość gór i lasów zachęca do wędrówek, spacerów i wypoczynku.

Dysponujemy 9 pokojami 1-2-3 osobowymi, każdy pokój posiada balkon, łazienkę, TV , system przywoławczy, łącze bez przewodowe z  internetem. Pomieszczenia pozbawione są barier architektonicznych dzięki temu  zostały przystosowane również  dla osób  z ograniczoną możliwością poruszania się, dodatkowo budynek wyposażony jest w windę.

Do dyspozycji rezydentów pozostaje sala rehabilitacyjna terapii zajęciowej i terapii ruchu, jadalnia oraz aneks wypoczynkowy. Budynek otoczony jest zielenią, posiada rozległy teren rekreacyjny  z altaną ogrodową, ławkami i pięknie urządzoną zielenią, graniczący z lasem co sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu.

W Centrum Opieki i Rehabilitacji Senior SPA  znajdują się urządzenia pozwalające na korzystanie z wielu zabiegów zdrowotnych leczących dolegliwości i poprawiających samopoczucie takich jak: ultradźwięki, masaże lecznicze, drenaż limfatyczny,  urządzenie roter do ćwiczeń narządów ruchu, urządzenie do hydroterapii, masażu podwodnego, kąpieli perełkowej, kąpieli jodowo-bromowej.

Senior SPA Szczyrk - Obiekt i okoliceWykwalifikowana kadra medyczno-rehabilitacyjna  zapewnia rezydentom poczucie bezpieczeństwa, miłą domową atmosferę, opiekę medyczną, zabiegi fizjoterapeutyczne oraz zajęcia ruchu dążąc do wyrobienia u osób starszych przyzwyczajenia związanego z aktywnością fizyczną, to właśnie aktywność fizyczna ma nie tylko wpływ na zdolności ruchowe, ale także na zdolności poznawcze, zmniejszając np. ryzyko wystąpienia demencji.

Generalnie można stwierdzić, że im bardziej regularna aktywność fizyczna, tym więcej zdrowia, lepszego samopoczucia, ograniczenia niepełnosprawności.  Cwicząc zapobiegamy otyłości, a tym samym znacznie zmniejszamy ryzyko zachorowania na choroby serca, poprawiamy wydolność, obniżamy poziom cholesterolu i ciśnienia tętniczego krwi. Istotne jest aby w ogóle ruch gościł w planie dnia osoby starszej.